Fulltextové vyhledávání

Změna velikosti písma

Dej každému dni příležitost, aby se mohl stát tím nejkrásnějším dnem v Tvém životě - Mark Twain
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Informace pro žadatele - Odlehčovací služby > Odlehčovací služby

Odlehčovací služby

Od 1. 1. 2010  v našem zařízení poskytujeme odlehčovací služby. Celková kapacita této služby jsou 4 lůžka. Tato sociální služba je určena osobám, o které je jinak pečováno v jejich přirozeném domácím prostředí, ale nastaly okolnosti, pro které osoba, která jinak péči zajišťuje, po určitou dobu nemůže péči poskytnout. Tuto službu poskytneme:
  • osobám, které jsou starší 55 ti let, které vzhledem ke svému zhoršenému zdravotnímu stavu, potřebují pravidelnou  podporu jiné fyzické osoby a jsou schopny komunikovat v českém nebo slovenském jazyce
Sociální služba není určena pro osoby nadužívající alkoholické nápoje případně závislé na zákonem zakázaných návykových látkách.
Sociální služba není určená osobám, které potřebují osobní asistenci a nenahrazuje pobyt v rehabilitačním zařízení.
Aby bylo možné sociální službu poskytnout je nejprve nutné podat Žádost o poskytnutí sociální služby OS.pdf Po obdržení žádosti, jejíž nezbytnou součástí je rovněž dotazník pro registrujícího lékaře, se s vámi spojí naše sociální pracovnice a domluví si informační schůzku, kde  sdělí  podrobnější informace. Nebude-li v odlehčovací službě volné místo budete informováni písemně o zařazení do pořadníku žadatelů.
O volném místě Vás písemně vyrozumí vedoucí domova seniorů a zároveň Vám poskytne potřebné informace, zejména orientační seznam věcí, které budete potřebovat. Sdělí Vám také Vaše osobní číslo, kterým je potřeba označit všechny Vaše oděvní součásti.
 

Při příchodu

Nejpozději v den příchodu do domova s Vámi bude uzavřena smlouva o poskytnutí odlehčovací služby. Přinesete si s sebou:
  • platný občanský průkaz
  • průkaz zdravotní pojišťovny
  • léky, které užíváte na celou dobu pobytu v našem zařízení
  • inkontinenční pomůcky na celou dobu pobytu v našem zařízení
  • osobní věci /šatstvo, toaletní potřeby aj./